Gemide Yaşam

Gemiye Binerken

Pasaportunuz, kimlik belgeniz, yolcu biletiniz, ilaç, para ve değerli eşyalarınız el bagajında tutulmalıdır.

Valizleriniz açıkça etiketlenmeli ve kilitlenmelidir

Kalkıştan en geç iki saat önce varabilmeniz için sizi limana götürecek bir taksi veya diğer ulaşım araçlarını ayarlamalısınız.

Gemiye binmeden önce yurt dışı çıkış harç pulunuzu bankanızdan yatırmanızı ve dekontunuzu yanınıza almanızı tavsiye ederiz, eğer bankadan yatırma imkânı bulamadıysanız limandan temin edebilirsiniz. 

Pasaport & İşlemler

Tüm yolcular, check-in saatleri içinde kalkış limanında hazır bulunmalıdır. Kalkıştan en az 30 dakika önce check-in işlemlerini tamamlamayan misafirlerimiz no-show” olarak kabul edilir ve bu iptaller için geri ödeme yapılamaz.

Check-in sırasında pasaportunuzu, kimlik kartınızı, gemi biletiniz ve yurt dışı çıkış harç pulunuzu ibraz etmeniz gerekmektedir. Biletiniz size verilmediği için yanınızda değilse, check-in masasından veya rehberlerimiz aracılığı ile alabilirsiniz.

Check-in sırasında, seyahatiniz boyunca kimlik kartı olarak kullanacağınız kişisel biniş kartınız size görevliler tarafından teslim edilecektir.  

Pasaport

Güvenlik nedeniyle ve her limanda gemiye biniş ve gemiden iniş prosedürlerimizi hızlandırmak için, pasaportunuzu check-in esnasında görevlilere teslim etmeniz gerekmektedir. Çıkış günü pasaportunuz size yine görevlilerimiz tarafından teslim edilecektir. Gidilecek limanlarda size verilmiş olan gemi biniş kartınızı kimlik/pasaport olarak kullanabilirsiniz.

Uyruğunuza ve seyahat planınıza bağlı olarak geçerli, güncel kimlik kartlarına veya pasaportlara ya da çok girişli Schengen vizelerine ihtiyacınız olabilir. Tüm konukların seyahate çıkabilmeleri için geçerli seyahat belgelerine sahip olmaları gerekmektedir. Yunanistan, Avrupa Birliğine üye bir devlettir ve bu ülkeye yapılan ziyaretler Schengen Vizesine tabidir. Pasaportunuzun süresinin tura çıkış tarihinden itibaren en az 6 ay süreli geçerli olması gerekmektedir. 

Hatırlatmalar

El bagajınızda pasaportunuzu ve / veya kimliğinizi, seyahat biletinizi, ilaçlarınızı ve değerli eşyalarınızı ve diğer gerekli eşyaları taşıdığınızdan emin olunuz.

Gemi turu misafir sözleşmenizi mutlaka okuyunuz.

Bagaj etiketlerinizdeki bilgiler doğru ve okunaklı olmalıdır.

Güvenlik nedeniyle ziyaretçilere gemide izin verilmemektedir.

Evcil hayvanlar gemide yasaktır.

Herhangi bir kronik hastalığınız ya da engeliniz varsa mutlaka önceden bildiriniz.

Bagaj ve Değerli Eşyalar

Check-in cruise terminalinde yapılmaktadır. Check-in sırasında, valizlerinizi kabin odası numaranızla (henüz yapmamışsanız) etiketlenecek ve valiziniz odanızın kapısının dışına yerleştirilecektir. (check-in ve valizinizin odanızın kapısına tesliminde en fazla iki saat süre geçmektedir)

Bagajınız bu saatte kabin odanızın kapısında değilse lütfen resepsiyon ile iletişime geçiniz. Lütfen tüm seyahat belgelerini ve değerli eşyalarınızı el bagajınızda taşıyın ve mümkünse valizlerinizi kilitli bir şekilde emniyete alınız. Değerli eşyalarınızı, odanızdaki kişisel kasada ücretsiz olarak saklayabilirsiniz.

Bagaj Güvenliği

Uluslararası anlaşmalara göre, Miray Cruises & Management, bagajların taşınması konusunda sınırlı bir sorumluluğa sahiptir ve bu nedenle, kayıp veya hasarlı bagaj ve tıbbi masrafları karşılamak için seyahat sigortası almanızı tavsiye ederiz. Miray Cruises & Management, bagaj, nakit para, belgeler, mücevherler, teknik donanımlar, bilgisayarlar, sanat eserleri veya diğer değerli eşyaların kaybolması veya hasar görmesinden sorumlu değildir.


Gemide Yaşam

GEMİ HAYATI

Sınırsız Eğlence, Sabaha Kadar Dans!

Gemide yaşam çok keyifli. Animasyon ekibinin hazırladığı eğlenceli aktivitelere katılabilir, Gösteri ekibinin hazırladığı muhteşem sahne Showlarını izleyebilir, canlı müzik dinleyebilir, diskoda deniz manzarası eşliğinde dans edebilirsiniz. Şansını denemek isteyen misafirlerimiz için Casino'muz hizmetinizde olacaktır.

Günlük Programlar

Bir sonraki gün gemide gerçekleşecek tüm aktivitelerin programını içeren gemi gazetemiz, her akşam odanıza bırakılacaktır. Animasyon ve diğer etkinliklerin yanı sıra, kara turları, rehber ve acil durum telefonları, yemek saatleri ve kıyafet bilgileri, gemideki servisler için açılış ve kapanış saatleri dahil olmak üzere ihtiyacınız olan tüm bilgilere gemi gazetesinden ulaşabilirsiniz.

Kuru temizleme, çamaşır hizmetleri

Kuru temizleme hizmeti ücretli olup hesabınıza otomatik olarak yansıyacaktır.

Alışveriş ve kişiye özel ürünler

Gemideki gümrüksüz satış mağazalarımızda hediyelik eşya, tütünlü mamuller, parfüm ve alkollü içeceklere kadar her şeyi bulabilirsiniz. Deneyimli mağaza görevlilerimiz en doğru seçimi yapmanızda sizlere yardımcı olacaklardır. Duty-free mağazamızdaki indirim kampanyalarımızı takip etmenizi tavsiye ederiz. Uluslararası kurallar gereği, mağazamız gemi limandayken hizmet vermemektedir.


GEMİDE GİYİM

Bavulunuzdan Eksik Olmasın

Yılın sıcak günlerine gelecek olan gemi seyahatiniz için, hafif pamuklu ve keten giysiler rahat etmenize yardımcı olacaktır. Güneş ışınlarından korumak için beraberinizde güneş gözlüklerinizi, şapkanızı ve bir güneş kremi getirmelisiniz. Gemilerimizde tam donanımlı spor salonlarından birini kullanmayı planlıyorsanız, uygun kıyafetler ve ayakkabılar getirdiğinizden emin olun.

Restoranlarda Giyim

Plaj kıyafetleri, plaj terlik ya da sandaletleri ile erkeklerde kolsuz atletle restoranlarımıza giriş yapılmaması rica olunur. Gemideki hiçbir alan ya da aktivitede takım elbise, ceket ya da kravat zorunluluğu bulunmamaktadır. 3 ve 4 gecelik tur programlarımızda, kaptan kokteyli düzenlenmemektedir.

Ayakkabı Seçimi

Gemideki güvenliğiniz ve rahatınız için spor ya da alçak topuklu düz ayakkabılar öneriyoruz. Bu tür ayakkabılar geminin güvertesinde ve merdivenlerinde gezinmenizi kolaylaştıracaktır. Genellikle Arnavut kaldırımı ya da taş parke ile donanmış adalarda, özellikle ince topuklu ayakkabı tercih edilmemesini öneriyoruz.

Adalarda Plaj Rejimi

Yunanistan’ da tüm plajlar halka açık ve ücretsizdir. Ancak rahatlığınız ve sağlığınız açısından plajların vazgeçilmezi olan şemsiye, şezlong ve havlu tüm plajlarda ücrete tabidir ve gittiğiniz mekâna göre ücretleri farklılık göstermektedir.


GEMİDEN İNERKEN

Gemiden ayrılmadan önceki akşam, lütfen kabinlerinize bırakacağımız bagaj etiketlerinin üzerine iletişim bilgileriniziniz ve kabin numaranızı yazınız (Açıkça göründüğünden emin olunuz). Valizlerinizde kilitler varsa, lütfen bunları kullanınız ve gece bitmeden önce çantalarınızı kapınızın dışında bırakınız.

Değerli eşyaları saklamak için kasanızı kullandıysanız, lütfen boşaltmayı unutmayınız. Nakit para, ilaçlar, pasaportlar, biletler ve değerli eşyalar dahil ertesi sabah ihtiyaç duyacağınız her şey el bagajınızda bulundurulmalı ve her zaman yanınızda olmalıdır.

Kabininizden ayrılmadan önce, her şeyi paketlediğinizden emin olunuz, Mağazalarımızdan ya da bir gezi sırasında alkollü içecekler satın aldıysanız, lütfen inmeden önce onları topladığınızdan emin olunuz. Kabininizi sabah saat 07:00 itibariyle boşaltılmasını sağlamalısınız.

Mürettebatımız, valizinizi kabininizin kapısından alarak cruise terminalinde belirtilen Bagaj Toplama alanına götüreceklerdir. Lütfen, cruise terminalinden ayrılmadan önce, bagaj etiketlerindeki kişisel verilerinizi kontrol ederek doğru bagajı aldığınızdan emin olunuz.

Gemiden ayrılırken sabah restoranlarımızdan yararlanarak sabah kahvaltınızı alabilirsiniz.

Ayrıca ...

Eğer bebek veya 32 kg altındaki çocuklar ile seyahat ediyorsanız, görevlinizden özel bir can yeleği istemelisiniz.

Güvenlik ve güvenlik gereksinimleri gereği ziyaretçilere gemide izin verilmemektedir.

Kabininiz de dahil olmak üzere, geminin tüm iç alanlarında sigara içmek yasaktır; Açık güvertede sigara içmeyi yasaklayan herhangi bir işaret bulunmadığı ve küllüklerin bulunduğu yerlerde sigara içebilirsiniz.

14 yaşın altındaki çocuklar her zaman gözetim altında tutulmalıdır. 

Geminin güvenlik cihazlarından hiçbirine dokunmamalı, geminin güverte alanlarında (güverte, merdiven, asansör ve havuz çevresinde) ebeveynlerin yanında olmaksızın çocukların denetimsiz olarak oynamalarına izin verilmemelidir.

Lütfen kabininizi terk etmeden önce ışıkları kapatıp tüm elektrikli aletleri prizden çekerek çevreyi korumamıza ve enerji tasarrufu yapmamıza yardımcı olunuz

Değiştirilmesi gereken havlu ve çarşaflarınızı yere bırakabilirsiniz. Havlu ve çarşaflar gerektiğinde değiştirilecektir.

Kabinlerinizde dışarıdan getirdiğiniz su ısıtıcısı kullanmayınız. Ütü kullanacaksanız, mutlaka kabin görevlisine bildiriniz.

Kendinizin güvenliği için, gemi personelinin uyarılarına lütfen riayet ediniz

Gemide, sebebi ne olursa olsun koşmayınız.

Seyahatinizi bizimle planlayın

Unutulmaz bir tura hazır mısınız?

Seyahat etmeye hazır mısınız?

Miray İnternational
25 Yıllık Tecrübe

 • 00

  Yıl

 • 00

  Tur

 • 00

  Mutlu Konuk

 • 00

  Liman